54.9k views
2 votes
A 13 ounce box of cereal costs $3.99. What is the unit price per pound

User Crisboot
by
5.9k points

2 Answers

4 votes

Answer:

Answer:

.32

Explanation:

User Shahrzad
by
5.1k points
0 votes

Answer:

about .31

Explanation:

User Markpsmith
by
4.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.