229k views
0 votes
Lena paid $18.96 for 3pounds of coffee. What is the cost per pound for this coffee

User Themaestro
by
7.5k points

1 Answer

0 votes

Answer:

6.32

Explanation:

divide 18.96 by 3 and the outcome is 6.32

User Webcpu
by
8.5k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories