27.5k views
4 votes
A 4-kilogram bag of red onions costs $4.28. What is the unit price?

User Tmanolatos
by
8.2k points

1 Answer

5 votes

Answer:

If you are asking how much a one kilogram bag would cost the answer would be $1.07 if not pleas be more specific

Explanation:

Divide: divide $4.28 by four and you get $1.07

if correct a thanks would be appreciated, if i am wrong please inform me

i hope this helps! ;)

User Ghaleon
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories