180k views
5 votes
At the grocery store, you want to get two things. You want a gallon of milk, which costs $2.79. You also want a loaf of bread, which costs $1.99. What will your total be?

User Glen
by
7.4k points

1 Answer

4 votes

Answer:

this is so easy haha am i missing a picture or smth? anyways just add the two prices together (milk and bread) to get $4.78

User Rgoliveira
by
7.4k points