143k views
1 vote
At the convenience store, a 12 pack of Dr. Pepper costs $3.96. How much does each can cost?​

User Jcaron
by
5.4k points

2 Answers

2 votes

Answer:

$3.96 divided by the number of cans will give you your answer

User WizardZ
by
5.7k points
7 votes

Answer:

33 CENTS FOR EACH CAN

Explanation:

User Atk
by
5.5k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.