Answer:
2/5 or 40% of a bottle.
Explanation:
A bottle can hold 5 milliliters of perfume. You only have 2 milliliters. Divide 2 with 5:
(2/5)(20/20) = 40/100 = 0.40 = 40%
~
7.8m questions
10.5m answers