141k views
17 votes
Please answer quick its due soon!!

Please answer quick its due soon!!-example-1
User Hba
by
5.1k points

2 Answers

2 votes

Answer:

50000000 HAIII OK YA IS WRONG BYY GL

Explanation:

User Natdico
by
4.9k points
5 votes

Answer/Step-by-step explanation:

A. constant rate is y = 2x

(Since it goes up by 2 and over one)

B. unit rate is 2 dollars per pound

C. y = 2 (10)

y = 20

$20 per 10 pounds of pears

Hope this helps :)

User Robert J
by
4.7k points