171k views
1 vote
Ariana bought 7 muffins she paid 13.02 how much did each muffin cost

User Flyx
by
7.2k points

2 Answers

2 votes

I would say $1.86 for each muffin

13.02 / 7= 1.86

User Deisy
by
7.1k points
1 vote

Answer:

About $1.86

Explanation:

It could be rounded to $1.90.

User Alexandros Marinos
by
8.2k points