Answer:
0.074
Explanation:
X is Bernoulli random variable. Mean of X is given by p, wher p is the probability of success. Variance of X is given by p*(1-p)
p=0.08
So mean=0.08
Variance=0.08*0.92=0.074
7.5m questions
10.1m answers