221k views
11 votes
A shop charges `\$1.95` for a small `3`-ounce soft serve. 

What is the cost per ounce of soft serve?

1 Answer

0 votes
0.65 because you divide 1.95 by 3!
User Scottynomad
by
8.2k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.