menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
1. Juan paid $2.52 for 12 ounces of peanuts What is the unit rate? P.S I’m in 6th grade and I need to know if I got this right please!!
asked
Oct 16, 2021
68.5k
views
4
votes
1. Juan paid $2.52 for 12 ounces of peanuts
What is the unit rate?
P.S I’m in 6th grade and I need to know if I got this right please!!
Mathematics
middle-school
Asamarin
asked
by
Asamarin
7.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
$0.21
Explanation:
2.52/12
Nasser Hadjloo
answered
Oct 21, 2021
by
Nasser Hadjloo
7.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
8.2m
questions
10.9m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org