184k views
4 votes
The cost of a set of four tires is $192 what is the unit rate for the cost of one tire

User Debiasej
by
8.3k points

1 Answer

3 votes

Answer:

I believe the unit rate is 48 dollars per tire.

User THBBFT
by
8.6k points

Related questions

asked Sep 16, 2021 216k views
Jnic asked Sep 16, 2021
by Jnic
8.6k points
2 answers
4 votes
216k views