122k views
2 votes
A grocery store sells bags of oranges in two different sizes the 3 pound bag $4 the 8 pound bag cost $9 which cost less?

User Dwstu
by
8.2k points

1 Answer

6 votes

Answer:

The 3 pound bag.

Explanation:

User Anjoe
by
8.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories