25.9k views
4 votes
A store sells 6 T-shirts for $59.64. What is the unit cost per T-shirt?

User Raja Yogan
by
7.8k points

1 Answer

7 votes

Answer:

$9.94

Explanation:

User Constantine M
by
9.4k points

No related questions found