131k views
0 votes
Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices.-example-1
User Netzaffin
by
6.1k points

1 Answer

0 votes

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

User Lgants
by
5.9k points