189k views
0 votes
If you have 470 apples and the price is 67 apples how much is each apple

User Lygia
by
4.4k points

1 Answer

1 vote

Answer:

Each apples cost about $0.14

Explanation:

cost / amount = price per piece

67 / 470 = 0.14

So every apple costs about $0.14

User Slbox
by
4.7k points