Answer:
= $80,273
Step-by-step explanation:
Value of the right of use asset = Value of lease liability - cash incentive received + costs incurred for lease
= $82,773 -$ 6,000 + $3,000 + $500
=$80,273
7.9m questions
10.6m answers