70.1k views
1 vote
$55 per gallon. 1 gallon covers 100sqft. What is the price per gallon?

User JleruOHeP
by
8.2k points

2 Answers

2 votes
Answer: 55

Hope this helps :)
User Peg
by
8.2k points
2 votes

Answer:

55

Explanation:

User Jeremy Whitcher
by
7.6k points

Related questions

1 answer
0 votes
193k views