232k views
2 votes
Kenna bought a total of 16 apples and oranges for $20. Each orange was $2, and each apple was $1. Make a graph to represent the cost of apples and oranges.

User Sophtware
by
4.8k points

1 Answer

1 vote







. .
Apples oranges
Every dot is two
User Mknecht
by
4.7k points