menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
It cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
It cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate
asked
Feb 15, 2021
167k
views
5
votes
It cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate
Mathematics
middle-school
Jrburke
asked
by
Jrburke
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
TomDestry
answered
Feb 17, 2021
by
TomDestry
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
1
vote
It is $9.15 cents per pie
Luvaas
answered
Feb 20, 2021
by
Luvaas
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org