59.2k views
3 votes
Jessica had $115 to spend on 9 books. After buying them, she had 16 dollars. How much did each book cost

User Dana V
by
7.2k points

1 Answer

7 votes

Answer:

$11.00

Explanation:

$115.00 - $16.00= $99.00 /9= $11.00

User Nick Jurista
by
7.5k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories