Answer:
She should continue producing 20 wedding cakes a month.
Step-by-step explanation:
From the information in the question
Revenue per unit= Total revenue/Units produced
Revenue per unit= 5000/20= $250
We were given the marginal cost as $200
So our revenue per month ($250) is higher than marginal cost ($200)
Yam is making a profit of $50, so she should continue producing 20 cakes per month