91.0k views
2 votes
The cost of 3 scarves is $71.25. What is the unit price?
The unit price is $
per scarf.

1 Answer

3 votes

Answer:

unit price= $23.75

Explanation:

$71.25/ 3

unit price means the price of 1

User Shadow Droid
by
5.6k points