106k views
4 votes
Benjamin bought a 5-pound bag of flour for $7.95. What is the unit price per ounce of flour?​

1 Answer

3 votes
it would be 62 cents
User Anyany Pan
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.