98.0k views
5 votes
#2

.. Find the unit rate of the
situation below:
It costs $21.25 to buy lunch
for 5 days.

User Minimalis
by
4.7k points

1 Answer

2 votes
21.25 divided by 5 equals 4.25
User Holmes Conan
by
4.7k points