menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A crayon company sells a pack of wax for 5$.There are 10 crayons in each pack.what is the unit price of the crayons?
asked
Feb 15, 2021
144k
views
1
vote
A crayon company sells a pack of wax for 5$.There are 10 crayons in each pack.what is the unit price of the crayons?
Mathematics
middle-school
Josh Mouch
asked
by
Josh Mouch
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
It is still 50 bud sorry
Paul Schreiber
answered
Feb 16, 2021
by
Paul Schreiber
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
I don’t know
At first I thought 5*10=50
But that’s incorrect.
Marc Von Renteln
answered
Feb 21, 2021
by
Marc Von Renteln
8.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 12, 2019
185k
views
A crayon company sells a pack of wax crayons for 5$. There are 10 crayons in each pack. What is the unit price of the crayons
Ola
asked
Jan 12, 2019
by
Ola
8.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
185k
views
asked
Aug 27, 2018
141k
views
A crayon company sells a pack of wax crayons for $5. There are 10 crayons in each pack. What is the unit price of the crayons? $0.40
EnzoMolion
asked
Aug 27, 2018
by
EnzoMolion
8.1k
points
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
141k
views
asked
Jan 19, 2018
88.0k
views
A crayon company sells a pack of wax crayons for $5. there are 10 crayons in each pack. what is the unit price of the crayons?
Marcin Zbijowski
asked
Jan 19, 2018
by
Marcin Zbijowski
7.8k
points
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
88.0k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org