Answer:
9% is the proportion of employees who are managers and have MBA degrees.
Explanation:
We are given the following in the question:
Percentage of employees in a company have managerial positions = 15%

Percentage of employees in the company have MBA degrees = 25%

Percent of the managers have MBA degrees = 60%

We have to find the proportion of employees who are managers and have MBA degrees.

The conditional probability is give by:

9% is the proportion of employees who are managers and have MBA degrees.