menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
3. Assuming you like juice and cider equally, which product is the better deal? Cider $7.00/gallon Juice $2.39 for 8 4.23 oz boxes
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
3. Assuming you like juice and cider equally, which product is the better deal? Cider $7.00/gallon Juice $2.39 for 8 4.23 oz boxes
asked
May 21, 2021
187k
views
5
votes
3. Assuming you like juice and cider equally, which product is the better deal?
Cider
$7.00/gallon
Juice
$2.39 for 8
4.23 oz boxes
Mathematics
middle-school
TJBlackman
asked
by
TJBlackman
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
6
votes
Cider because it would cost about nine dollars for overall a gallon of juice
Mdomino
answered
May 25, 2021
by
Mdomino
8.6k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 9, 2019
142k
views
Gus is making 48 oz of spiced cider. If he serves an equal amount to 7 people will each person get more than 1 cup of cider or less than 1 Cup
Kolar
asked
Feb 9, 2019
by
Kolar
8.5k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
142k
views
asked
Mar 21, 2024
30.2k
views
Which of the below are non-caffeinated options for Dutch custies? A. Lemonade B. Dutch Soda C. Cider D. Apple Juice E. Steamers F. Decaf Tea G. Decaf Coffee H. Dutch Cocoa I. Dutch Frost J. DutcH20
Waqas Idrees
asked
Mar 21, 2024
by
Waqas Idrees
8.8k
points
Arts
high-school
1
answer
2
votes
30.2k
views
asked
Oct 4, 2024
170k
views
Label, steam apple juice,4 pumps con dolce syrup, add cider, top with whip, caramel and cinnamon dolce topping Grande iced apple cider spices
Parapote
asked
Oct 4, 2024
by
Parapote
7.2k
points
Chemistry
high-school
1
answer
0
votes
170k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org