menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
HELP ME PLZ I AM DYING WHO LIKE TAKIS? Landon paid $5.00 for a pack of ten pencils, how much did he pay for each pencil? 50 pencils $50 5 pencils $0.50
asked
Aug 5, 2021
204k
views
3
votes
HELP ME PLZ I AM DYING WHO LIKE TAKIS?
Landon paid $5.00 for a pack of ten pencils, how much did he pay for each pencil?
50 pencils
$50
5 pencils
$0.50
Mathematics
middle-school
Mkutyba
asked
by
Mkutyba
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
4
votes
$0.50
$5:00 \ 10=$0.50
Vladimir Nabokov
answered
Aug 6, 2021
by
Vladimir Nabokov
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
0.50
Explanation:
5.00 divided by 10 is 0.50
CharonX
answered
Aug 11, 2021
by
CharonX
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Mar 20, 2019
136k
views
Your parents give you $20 dollars to buy Takis and Gum. Takis cost $2.00 a bag and Gum cost $3.00 a pack. How many bags of Taki and how many packs of Gum will you buy if you have to spend all $20 dollars?
Mikus
asked
Mar 20, 2019
by
Mikus
9.0k
points
Mathematics
college
1
answer
0
votes
136k
views
asked
Aug 12, 2021
146k
views
$7.49 Takis Tortilla Chips Variety Pack 18 Count what is the unit rate of the product
Christopher Bull
asked
Aug 12, 2021
by
Christopher Bull
8.5k
points
Mathematics
college
1
answer
2
votes
146k
views
asked
Apr 26, 2024
120k
views
A super sized family sized bag of takis holds 25% more than the regular family sized bag. If the regular family sized bag holds 240 ounces, how much does the super sized family bag hold?
Nicomp
asked
Apr 26, 2024
by
Nicomp
8.5k
points
Mathematics
high-school
2
answers
4
votes
120k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org