menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 12.5 oz bag of Doritos for $3.75 or a 3 oz bag for $1.00
asked
Oct 19, 2021
51.6k
views
3
votes
A 12.5 oz bag of Doritos for $3.75 or a 3 oz bag for $1.00
Mathematics
middle-school
Kisha
asked
by
Kisha
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
3oz 1$ 6oz 2$ 9oz 3$ 12oz 4$
your answer is the 12.5 oz bag
SystematicFrank
answered
Oct 24, 2021
by
SystematicFrank
7.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Oct 22, 2024
193k
views
Which is the better buy? 7. A 12.5 oz bag of Doritos for $3.79 or a 3 oz bag for $1.00. 12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00. Use each unit rate to find the total. Caleb drives for 3
Unacorn
asked
Oct 22, 2024
by
Unacorn
7.6k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
193k
views
asked
Oct 18, 2024
182k
views
Which is better? A 12.5 oz bag of doritos for 3.79 or a bag oz bag for 1.00
Nichola
asked
Oct 18, 2024
by
Nichola
8.1k
points
Mathematics
high-school
2
answers
5
votes
182k
views
asked
Oct 11, 2018
60.4k
views
A 12.5 oz bag of Doritos for $3.79 or 3oz bag for $1.00? How do you work this out?
Jamesqiu
asked
Oct 11, 2018
by
Jamesqiu
8.4k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
60.4k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org