Answer:
$20
Step-by-step explanation:
Given that,
Cash collected from the customers = $100
Cash paid to suppliers = $60
Cash paid to employees and other creditors = $20
Depreciation expense = $10
Therefore,
Clarke’s Cash Flow from Operations during the quarter ended 3/31/2015:
= Cash collected from the customers - Cash paid to suppliers - Cash paid to employees and other creditors
= $100 - $60 - $20
= $20