menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
16lb turkey for $23.20 or 12lb turkey for $16.56
asked
Jul 1, 2021
199k
views
2
votes
16lb turkey for $23.20 or 12lb turkey for $16.56
Mathematics
middle-school
Jason Li
asked
by
Jason Li
7.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
Answer:
12lb turkey for $16.56.
Khalfani
answered
Jul 3, 2021
by
Khalfani
8.8k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
5
votes
Answer:12lb for 16.56
Explanation:
Hynes
answered
Jul 5, 2021
by
Hynes
8.2k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 7, 2021
89.9k
views
16lb turkey for $23.20 or 12lb turkey for $16.56
AGML
asked
Feb 7, 2021
by
AGML
7.3k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
2
votes
89.9k
views
asked
Aug 24, 2021
118k
views
Turkey A: $10.35 for a 15lb Turkey B: $11.80 for 20lb Turkey C: $9.48 for 12lb Determine which turkey would be best for you to buy. Find the unit price of each, then pick a turkey and explain why you choose
Bitwise Creative
asked
Aug 24, 2021
by
Bitwise Creative
8.1k
points
Mathematics
college
2
answers
1
vote
118k
views
asked
Oct 10, 2024
16.1k
views
Which of the following inequalities represents the weight range for a child between 16lb and 35lb? A) 16lb ≤ x ≤ 35lb B) 16lb < x ≤ 35lb C) 16lb ≤ x < 35lb D) 16lb < x < 35lb
Kasur
asked
Oct 10, 2024
by
Kasur
7.3k
points
Social Studies
high-school
1
answer
5
votes
16.1k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org