110k views
5 votes
You buy a 14 ounce package of cereal for $1.98 what is the price per ounce?

1 Answer

6 votes

Answer:

it would be .14 cents

Explanation:

1.98 divided by 14 is .14

User Peter Gerasimenko
by
4.8k points