51.2k views
2 votes
Find the unit rate: $9.60 for 8 cans.

$ per can

User PatrickT
by
7.7k points

2 Answers

4 votes

Answer:

$1.20 per can

Explanation:

9.60/8

= 1.20

User Atmas
by
8.2k points
6 votes

Answer:

$1.20

Explanation:

960÷8=120 :)))))))

User Lander Van Breda
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories