125k views
4 votes
A 6pint bucket of paint costs $28.44 what is the price per cup

1 Answer

3 votes

Answer:

I think there answer is 4.74

Explanation:

so you divide


6 / 28.44 \: and \: you \: get \: answer

User WhatsThePoint
by
5.9k points