menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Xavier bought 6 oranges from a 6 store. If he paid $1.74, how much did each orange cost? $[?] Enter
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Xavier bought 6 oranges from a 6 store. If he paid $1.74, how much did each orange cost? $[?] Enter
asked
Feb 25, 2023
195k
views
22
votes
Xavier bought 6 oranges from a
6
store. If he paid $1.74, how much did
each orange cost?
$[?]
Enter
Mathematics
high-school
Renaud Cerrato
asked
by
Renaud Cerrato
8.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
11
votes
Xavier paid $0.29 for each orange
Srihari Humbarwadi
answered
Feb 25, 2023
by
Srihari Humbarwadi
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
Answer:
$0.29
Explanation:
1.74 divided by 6
Kevinkt
answered
Mar 3, 2023
by
Kevinkt
8.2k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org