22.5k views
2 votes
The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?

1 Answer

5 votes

Answer: $8.75

Explanation:

The cost of 3 scarves is $72.75. What is the unit price?-example-1
User Yatsek
by
5.0k points