112k views
0 votes
If 10 apples cost $1 how much would it cost per Apple

User Nishantcm
by
8.1k points

1 Answer

6 votes

Answer:

10 cents per apple

Explanation:

1 divided by 10 which is 1. And move the decimal one place to the left, leaving you with .1 or 0.1 or 0.10

User Ashutosh
by
8.5k points

No related questions found