38.8k views
4 votes
Khloee spent $55.23 on a 12 pound box of apples. How much did the apples cost per pound?​

2 Answers

2 votes

Answer:

4.603/Lb

Explanation:

$55.23 / 12 = 4.603/Lb

User Rosco
by
4.7k points
6 votes
$55.23 / 12 = $4.60
User Nei
by
5.9k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.