menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Khloee spent $55.23 on a 12 pound box of apples. How much did the apples cost per pound?
asked
Jan 28, 2022
38.8k
views
4
votes
Khloee spent $55.23 on a 12 pound box of apples. How much did the apples cost per pound?
Mathematics
high-school
Greg Mattes
asked
by
Greg Mattes
5.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer:
4.603/Lb
Explanation:
$55.23 / 12 = 4.603/Lb
Rosco
answered
Jan 31, 2022
by
Rosco
4.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
6
votes
$55.23 / 12 = $4.60
Nei
answered
Feb 3, 2022
by
Nei
5.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.7m
questions
7.4m
answers
Other Questions
Evaluate a + b when a = –16.2 and b = –11.4 A. –27.6 B. –4.8 C. 4.8 D. 27.6
What is the value of x? (-4) - x = 5
Can someone help me with 5??? ASAP?
Solve for h 3h=7(2/7-3/7h)-10
1/7 + 3/14 equivalent fractions
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org