menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A package of 3 pairs of insulated socks costs $23.07 . What is the unit price of the pairs of socks
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A package of 3 pairs of insulated socks costs $23.07 . What is the unit price of the pairs of socks
asked
Dec 24, 2022
225k
views
0
votes
A package of 3 pairs of insulated socks costs $23.07 . What is the unit price of the pairs of socks
Mathematics
high-school
Rob Anthony
asked
by
Rob Anthony
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
The answer would be 23.07/3 = 23 is $7.69
Cherrie Wilson
answered
Dec 31, 2022
by
Cherrie Wilson
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 15, 2021
128k
views
A package of 3 pairs of insulated socks costs $23.37. What is the unit price of the pairs of socks? The unit price is $_ per pair of socks. PLEASE QUICK QUICK
Kristie
asked
Jul 15, 2021
by
Kristie
7.5k
points
Mathematics
high-school
1
answer
5
votes
128k
views
asked
Dec 28, 2021
125k
views
A package of 3 pairs of insulated socks costs $17.07. What is the unit price of the pairs of socks?
BigDreamz
asked
Dec 28, 2021
by
BigDreamz
8.8k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
125k
views
asked
Nov 18, 2024
137k
views
A package of 5 pairs of insulated socks costs $33.45. What is the unit price of the pairs of socks ?
Willian Ribeiro
asked
Nov 18, 2024
by
Willian Ribeiro
8.3k
points
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
137k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org