140k views
1 vote
A package of 24 rolls of toilet paper costs $18. What is the unit rate cost for per each roll?

2 Answers

4 votes

Answer:

0.75

Explanation:

18/24 = 0.75

0.75 times 24 is 18

User Robert Penridge
by
4.9k points
1 vote

Answer:

$0.75

Explanation:

CHECK:

0.75 · 24 = 18

User Diogo
by
5.1k points