menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A 2-pound bag of birdseed costs $2.37. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
asked
Aug 2, 2022
188k
views
0
votes
A 2-pound bag of birdseed costs $2.37. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Mathematics
college
Anuj Pancholi
asked
by
Anuj Pancholi
7.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
7
votes
Answer: 1.185 round from there
Explanation:
;c
Richard Hamilton
answered
Aug 6, 2022
by
Richard Hamilton
8.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Dec 9, 2021
140k
views
A 4-kilogram bag of birdseed costs $12.69. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Julius Musseau
asked
Dec 9, 2021
by
Julius Musseau
9.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
140k
views
asked
May 28, 2023
497
views
A 3-kilogram bag of birdseed costs $4.36. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Vladimir Vlasov
asked
May 28, 2023
by
Vladimir Vlasov
8.0k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
7
votes
497
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org