Answer:
Circle's radius is 6.26 km
Explanation:
circumference = 2*pi*radius
radius = circumference / (2*pi)
taking pi as 3.14
radius = 51.496 / (2*3.14)
radius = 6.26 km
7.9m questions
10.6m answers