menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
5 cans of juice cost $3.00. What is the cost per can?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
5 cans of juice cost $3.00. What is the cost per can?
asked
May 12, 2022
123k
views
0
votes
5 cans of juice cost $3.00. What is the cost per can?
Mathematics
high-school
Sumit
asked
by
Sumit
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
Answer:
60 cents
Explanation:
.6 x 5= 3
Cwilso
answered
May 19, 2022
by
Cwilso
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org