57.6k views
5 votes
A container of 24 eggs costs $6.96. What is the cost of each egg?

User Kishath
by
8.0k points

1 Answer

6 votes

Answer:

$0.29

Explanation:

Hello!

All you gotta do is 6.69/24 and it should give you 0.29.

User Jackdbernier
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories