181k views
4 votes
One yard of ribbon costs $0.49, and 3 yards of ribbon costs $1.49. Which is the better buy?

2 Answers

4 votes

Answer:

I think the better one is $1.49

Explanation:

That's just my opinion

User SANJAY GUPTA
by
5.1k points
2 votes

$0.49 ?

.........................................

User Salman Khalid
by
5.0k points