168k views
1 vote
Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. What is the cost of 1 pound? PLZZ I REALLY NEED HELP!

User Jc Mannem
by
8.6k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$0.90

Explanation:

7.20/8 = $0.90

User Quickredfox
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.