37.6k views
1 vote
Gaetano spent $ 11.34 on Pens. If each Pen costs $1.89, how many pens did he buy?

User Nisba
by
8.2k points

1 Answer

5 votes

Answer:

6 pens

Explanation:

11.34÷1.89=6

so that means 6 pens

User Ivar Reukers
by
7.2k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories