menu
Askians
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A carton of eggs costs $3.18 . each carton contains a dozen eggs. How much does each egg cost?
asked
Jun 18, 2022
5.3k
views
4
votes
A carton of eggs costs $3.18 . each carton contains a dozen eggs. How much does each egg cost?
Mathematics
middle-school
Benrg
asked
by
Benrg
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
It’s right 0.265 just do 3.18/12
Negative Correlation
answered
Jun 19, 2022
by
Negative Correlation
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
0.265
Explanation:
Burfl
answered
Jun 22, 2022
by
Burfl
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Askians