menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A carton of eggs costs $3.18 . each carton contains a dozen eggs. How much does each egg cost?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A carton of eggs costs $3.18 . each carton contains a dozen eggs. How much does each egg cost?
asked
Jun 18, 2022
5.3k
views
4
votes
A carton of eggs costs $3.18 . each carton contains a dozen eggs. How much does each egg cost?
Mathematics
middle-school
Benrg
asked
by
Benrg
8.0k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
1
vote
It’s right 0.265 just do 3.18/12
Negative Correlation
answered
Jun 19, 2022
by
Negative Correlation
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
0.265
Explanation:
Burfl
answered
Jun 22, 2022
by
Burfl
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org