209k views
1 vote
The Jones children paid 2.25 for a package of 25 stickers. how much did each stickers cost?​

User Jon Rosen
by
7.8k points

1 Answer

3 votes

Answer:

$0.09 per sticker.

Explanation:

Divide the cost by the amount.


(2.25)/(25)=0.09

User Vicent
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories